Domů » BLOG » 12 geniálních triků, díky kterým stěhování nebude noční můra

12 geniálních triků, díky kterým stěhování nebude noční můra

Stehování by mohlo být ve slovníku označeno jako synonymum chaosu. Všude jsou krabice, ranní vaření kávy a snaha obléci si něco slušné do práce se podobá dobrodružnému hledání pokladů a znáte někoho, kdo se během stahování ani jednou nezhroutil a neztratil nervy, gratulujeme mu. Pro Vás ostatní tu máme pár malých triků, které by mohly toto hektické období usnadnit.

Tipy a triky při stěhování

 

1. Správné krabice – poznáte je snadno, mají totiž otvory přes které prostrčíte prsty a jednoduše je unesete. Nikdo nestojí o rozbitý porcelán po babičce jen proto, že se mu krabice vysmekla z rukou! A pokud takové krabice nenajdete, vyřízněte si úchytky do těch, které máte. Vyřízněte otvor ve tvaru písmene U a karton ohněte směrem dovnitř.

2. Zatočte s úchytkami – přesněji, otočte je. Pokud nechcete při stahování poškodit svůjnábytek, je více než vhodné odšroubovat z něj úchytky. Můžete je odložit do samostatné krabice, ale o co vhodnější je prostě jejich přišroubovat z vnitřní strany? Vnovém domově nebude muset přemýšlet, která patří ke které skříni nebo komodě.
3. Zalepné zásuvky – nebudou se vysouvat a nic nepoškodí a pokud máte věci, které nejsou příliš těžké, můžete je vložit do zásuvek před zalepením. Navíc lepicí páska poslouží i jako dočasná úchytka na otevírání.
4. Dvířka, které se neotvírají – podobně jako zásuvky, i dvířka je vhodné uzavřít. Využijte k tomu obyčejný celofán.
5. Fotografie kabelů – ať už stahujete jakoukoliv elektroniku, vyfoťte si, jak byly zapojeny kabely před stahováním.
6. Vyfoťte si rozvodnou skříňku – budete mít potřebný doklad. Pokud na fotografii bude i denní tisk z dne, kdy jste ji udělali, bude tento důkaz ještě přesvědčivější.
7. Šrouby – po rozebrání skříně vložte všechny šrouby do vakuového sáčku a napište něj nesmyvatelnou fixem ke kterému nábytku patří. Ušetříte si mnoho nervozity.
8. Označte krabice nálepkami – jednoduché barevné nálepky vám pomohou bleskově roztřídit krabice do jednotlivých místností. Červené do kuchyně, modré do ložnice, žluté do obýváku … Nebudete je muset pracně otevírat a do každé se dívat, nebo je přenášet nahoru dolů. Samozřejmě, můžete použít i fix a napsat na krabici kam patří a co je v ní, pak byste však krabici znehodnotily.
9. Oblečení – zavěste ho na věšáky a pak přes několik věšáků prostrčte plastové pytel. Oblečení se nezašpiní a vybalování vám půjde jako po másle.
10. Křehké sklo – nemusíte sbírat celé týdny letáky, abyste měli do čeho zabalit skleněné nádoby a sklenice. Použijte látkové kuchyňské utěrky!
11. Talíře – jestliže mezi talíře povkladáte levné papírové talíře, v krabici se navzájem neotlčú.
12. To nejdůležitější nakonec – na chvíli se zastavte a zamyslete – co budete potřebovat hned na druhý den? Konvici na uvaření kávy, oblečení do práce, peněženku, notebook, šroubováky? Všechno to zabalte do jedné krabice.

Komentáře

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *