Domů » Mezinárodní stěhování

MEZINÁRODNÍ STĚHOVÁNÍ

Stěhujete se do zahraničí za novým dobrodružstvím nebo se vracíte zpět do Česka? Tak či onak, čeká vás pořádně dlouhá cesta a náročné stěhování. Je rozdíl stěhovat se přes ulici a stahovat se stovky kilometrů.

mezinarodni stehovani brno
mezinarodni stehovani

Mezinárodní stěhování z Brna

Stěhujete se do zahraničí za novým dobrodružstvím nebo se vracíte zpět do Česka? Tak či onak, čeká vás pořádně dlouhá cesta a náročné stěhování. Je rozdíl stěhovat se přes ulici a stahovat se stovky kilometrů.

 

Po otevření bran evropské unie i my stále častěji uvažujeme o nových možnostech práce v zahraničí. K tomu patří i nový domov.

 

Chcete si vzít své nynější bydlení ze sebou? My vám ho dobře zabalíme, bezpečně naložíme, rychle odvezeme a spolehlivě vyložíme na daném místě v daný čas.

 

Společnost PROFISTĚHOVÁNÍ Vám nabízí komplexní mezinárodní, zahraniční stěhovací služby a autodopravu v rámci celé EU.

Stěhování do zahraničí

Plánujete začít nový život v jiné zemi nebo se vrátit domů a nevíte kde začít?

 

Naše firma Vám nabízí kompletní servis v oblasti stěhovacích služeb. Víme Vám zajistit kompletní servis od zabalení Vašich osobních věcí do speciálních kartonů, krabic nebo fólii. Rovněž zajistíme přepravu ať už pozemní, námořní nebo leteckou přepravou až po kompletní destinační servis, kterým úspěšně ukončíme Vaše stěhování.

 

Máme bohaté zkušenosti v celním odbavení stahovaných věcí a umíme připravit všechny potřebné dokumenty tak, aby celá procedura proběhla bez jakýchkoliv problémů.

Jaký je postup při mezinárodním stěhování?

  1. Naplánování stahování ve spolupráci se stahovací společností.
  2. Příprava Vašich věcí na stěhování - demontáž nábytku a bezpečnostní balení proti poškození.
  3. Odborné naložení věcí do stahovacího auta.
  4. Transport do nebo ze zahraničí.
  5. Odborné vyložení věcí, rozbalení a umístění na vámi vybrané místo v novém bydlení.

Přípravy ke stěhování do / ze zahraničí

  1. Vždy vyžadujeme ke stěhování seznam stěhovaných věcí v češtině a němčině (pro německy mluvící země) nebo angličtině (anglicky mluvící a další země). Seznam musí obsahovat všechny stěhované věci a musí být shodný v obou jazykových verzích.
  2. Dále je vhodné čestné prohlášení, že se jedná o stěhování osobních věcí a že nábytek a další věci jsou použité. Toto doporučení je platné pro stěhování do všech zemí.
  3. Je nutné zabezpečit volné místo cca 10 až 14 metrů (dle velikosti objednaného vozidla) na místě nakládky i vykládky. Místo by mělo být co nejblíže k domu, aby se neprodlužovala vzdálenost donášky. Pokud v místě platí nějaké omezení nebo zákazy stání, je nutné, abyste dopředu domluvili výjimku s místními úřady.
  4. Všechny věci je třeba důkladně zabalit. Pokud si věci zabalíte sami, sdělte to našim dispečerům. Upozorňujeme, že pokud nejsou předměty baleny naší společností, neuznáváme následně reklamace na poškození během transportu.
  5. Při stěhování z Brna a okolí doporučujeme prohlídku naším technikem pro upřesnění podrobností stěhování.

Kam stěhujeme?

Stěhování do Anglie (Velké Británie) a Skandinávie:

Při stěhování do Velké Británie a Skandinávie je nutné s předstihem objednat trajekt na určitý den a konkrétní čas podle plánu stěhování. To zařídí naši dispečeři. Cena trajektu závisí na rozměrech vozidla. Počítáme plavbu oběma směry.

 

Stěhování ze Švýcarska a Lichtenštejnska:

Švýcarsko a Lichtenštejnsko nejsou členy Evropské unie. Dovoz a vývoz do těchto zemí podléhá celnímu řízení. Pro bezproblémový přechod hranic doporučujeme zákazníkům se informovat na místně příslušném celním úřadu ve Švýcarsku nebo Lichtenštejnsku na potřebu clení stěhovaných věcí a za jakých podmínek lze převoz přes hranice realizovat. Při dovozu do ČR je třeba počítat s tím, že je povinné stěhované předměty vyclít před uskutečněním vykládky na území ČR.

 

Stěhování do států mimo EU:

Při stěhování do států mimo Evropskou unii vyžadujeme od zákazníků dojednání všech podmínek předem, před rezervací termínu stěhování.